Lista wpisów

Kompetencje przyszłości, które zmieniają rynek pracy – raport WEF 2025
Sztuczna inteligencja, analiza danych i cyberbezpieczeństwo – to kompetencje, które według najnowszego raportu The Future of Jobs 2025 opublikowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne będą najbardziej pożądane na globalnym rynku pracy w nadchodzących latach. Eksperci ostrzegają: braki w umiejętnościach cyfrowych mogą zahamować rozwój wielu sektorów, zwłaszcza tych opartych na zrównoważonym rozwoju i technologii.

Edu4Future – bo przyszłość zaczyna się dziś
Zapraszamy osoby pełnoletnie – uczniów, studentów oraz przedsiębiorców z województwa małopolskiego – które chcą rozwijać swoje kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii i kreatywnego myślenia.

Ruszyła rekrutacja do projektu!
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, aplikacji i narzędzi dla uczniów szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego (województwo małopolskie).

Małopolska stawia na innowacje!
Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” od marca rozpoczyna realizację projektu pn. „Edu4Future Immersion”, skierowanego do przedsiębiorców i mieszkańców Małopolski, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, kreatywności i nowoczesnych technologii.

Razem dla kompetencji przyszłości
Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zostało członkiem „Paktu na rzecz umiejętności” (Pact for Skills), który jest jednym ze sztandarowych działań Komisji Europejskiej w ramach „Europejskiego Programu na Rzecz Umiejętności” (European Skills Agenda).

Walne Zgromadzenie SMWI
4 marca br. w siedzibie Stowarzyszenia w Tarnowie odbyło się Zwyczajne Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie członków organizacji.

Edukacja dla Powiśla Dąbrowskiego
Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” podpisało umowę o dofinansowanie z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu podnoszącego kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic z obszaru powiatu dąbrowskiego (województwo małopolskie).

Rosną kompetencje cyfrowe osób dorosłych, ale wciąż dzieli nas spory dystans do średniej UE
Jak wynika z danych opublikowanych przez Eurostat kompetencje cyfrowe osób dorosłych w wieku 25-54 lata mieszkających w Polsce rosną z roku na rok, ale nadal jesteśmy w dolnej tabeli europejskiej stawki. Biorąc pod uwagę wszystkie 27 państw UE, Polska uplasowała się na 22 miejscu, znacznie poniżej wartości obserwowanych w krajach będących liderami kompetencji cyfrowych – tj. Finlandii, Holandii, Irlandii i Czech, gdzie wskaźnik ten kształtował się na poziomie 80% lub wyższym.

Wspólnie tworzymy przedszkola przyszłości
Ruszył nabór do projektu MAŁOPOLSKA ŚCIEŻKA ROZWOJU NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, który od października br. realizuje Stowarzyszenie "Miasta w Internecie".