Rusza projekt „Odkrywcy: misje badawcze STEAM”
23 czerwca 2026Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” rozpoczyna realizację projektu „Odkrywcy: misje badawcze STEAM”, którego celem jest rozwijanie kompetencji przyszłości wśród dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego. Projekt będzie realizowany od czerwca do grudnia 2026 roku i obejmie łącznie 1220 uczennic i uczniów.
Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji w ramach programu „Kompas Młodego Obywatela”. Jego główną ideą jest pokazanie, że nauka może być praktyczna, angażująca i bliska codziennemu życiu. Uczestnicy będą uczyć się przez doświadczenie, eksperymentowanie, obserwację, pomiar, współpracę i wyciąganie wniosków. Krótko mówiąc: mniej szkolnej ławki, więcej badawczej przygody.




