Logo HUMINE
Logo Zagórski

Webinaria mistrzowskie dla nauczycieli
EDU-CREATON 4.0
Szkoła gotowa na przyszłość

dowiedz się więcej
o projekcie humine
    odwiedź nas
na Facebooku
    kontakt

Webinarium

Zapraszamy na kolejne webinarium

Uczenie się przez doświadczenie
– metodologia STEAM otwiera
drzwi szkoły przyszłości,


Prowadzone przez dr hab. Marlenę Plebańską – profesora Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Pedagogiczny UW.


zgłoś się na webinarium
23 wrześniaSTEAM to sposób nauczania stawiający na naukę projektową konsolidującą pięć kluczowych bloków tematycznych: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Koncepcja ta ukierunkowana jest na kształcenie kompetencji przyszłości oraz kształcenie uczniów ukierunkowanych na realizację innowacyjnych i niekonwencjonalnych rozwiązań, uczniów którzy podejmują rozważne ryzyko, angażują się w eksperymentalne uczenie się i twórcze rozwiązywanie problemów, podejmują współpracę i aktywnie uczestniczą w procesach twórczych.

STEAM to rozwój kompetencji przyszłości, uniwersalnych na tyle, iż są one przydatne niezależnie od wykonywanego zawodu. Stosując STEAM na zajęciach odpowiadamy na potrzeby aktualnych czasów. Aktywności dydaktyczne organizowane w ten sposób aktywizują dzieci, umożliwiają im naukę przez doświadczanie, zapewniają aktywny proces nauczania.

Podczas szkolenia:

  • dowiesz się dlaczego warto stosować STEAM w edukacji, począwszy od przedszkola.
  • poznasz zasady realizacji projektu STEAM-owego
  • zaobserwujesz, w jaki sposób zaadoptować STEAM w placówce edukacyjnej
  • poznasz i przeanalizujesz przykłady STEAM-owych projektów.
Dr hab. Marlena Plebańska

PRELEGENT

Dr hab. Marlena Plebańska

profesor Uniwersytetu Warszawskiego - jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Absolwentka Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji popularno–naukowych z zakresu e-edukacji. Od 20 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań e-learningowych oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach pozarządowych. Kierownik i konsultant projektów edukacyjnych oraz e-learningowych. Aktywny trener i wykładowca. Pracownik naukowy AFiB Vistula, UW. Autorka pierwszej w Polsce książki o tematyce STEAM - "STEAM-owe Lekcje", obecnie opracowuje drugą część książki "STEAM-owe Przedszkole", który ukaże się we wrześniu 2021 nakładem wydawnictwa Difin.

DLA KOGO?

Nauczyciele różnorodnych przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych zainteresowani prowadzeniem lekcji w metodologii STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics).
Webinarium

Zapraszamy na webinarium

Zmiana w szkole – szkoła w zmianie

10 czerwca 2021 r.
Czas trwania: 18:00 – 20:15 (3 godziny lekcyjne)

Webinarium poprowadzi uczestników – dyrektorów, liderów edukacyjnych i nauczycieli przez temat zmiany w edukacji – od ukazania potrzeby i kierunków transformacji, poprzez praktyczne i użyteczne praktyki, metody i formy działania – na poziomie szkoły oraz klasy. Wszystkie opisywane działania, podpowiedzi i rekomendacje osadzone są w realiach systemowych, dotyczą przede wszystkim codziennych, małych, powtarzalnych aktywności, które wpływają na wyższą jakość pracy całej placówki, wspieranie autonomii nauczycieli, wzmacnianie ich motywacji, jak również na bardziej efektywne procesy edukacyjne i tworzenie autorskiego warsztatu pracy.Podczas szkolenia:

  • Dowiesz się, jak ewolucyjnie wdrażać zmianę opartą na sprawdzonych praktykach i się nie wypalić.
  • Poznasz możliwe kierunki działania na poziomie zarządzania placówką i pracy z zespołem klasowym.
  • Zobaczysz, o jakie obszary warto zadbać, by zmiana była trwała.
  • Pogłębisz wiedzę na temat efektywnych praktyk nauczania i uczenia.
  • Dowiesz się, jakie działania są kluczowe dla budowania autorskiego warsztatu pracy.
  • Doświadczysz, że zmiana w szkole może być procesem inspirującym i pobudzającym rozwój Twój, Twoich uczniów i zespołu nauczycieli.

Moduł I - O sensie i potrzebie zmiany (w) edukacji

Moduł wprowadzi nas w temat edukacyjnej zmiany, ukaże najważniejsze światowe i polskie raporty nakreślające pożądane kierunki działania w obszarze edukacji. Dowiemy się, dlaczego i jak zmienia się rola szkoły, nauczyciela i ucznia, jakie kompetencje powinniśmy rozwijać w codziennej edukacyjnej pracy. Poznamy przykłady modelowych szkół w zmianie, przeanalizujemy filozofię ich działania.


Moduł II – Szkoła w zmianie – jak transformować kulturę pracy placówki

W kolejnym module poznamy wizję modelowej szkoły. Przeanalizujemy kluczowe obszary jej działania. Poznamy sprawdzone sposoby na zarządzanie zmianą w placówce – od tworzenia strategii działania i planowanie, poprzez budowanie systemu wsparcia – po celebrowanie sukcesów. Dowiemy się, o jakie aspekty warto zadbać, by transformacja zakończyła się sukcesem.


Moduł III – Zmiana w klasie – jak budować efektywny warsztat pracy nauczyciela

Moduł wprowadzi nas w temat edukacyjnej zmiany, ukaże najważniejsze światowe i polskie raporty nakreślające pożądane kierunki działania w obszarze edukacji. Dowiemy się, dlaczego i jak zmienia się rola szkoły, nauczyciela i ucznia, jakie kompetencje powinniśmy rozwijać w codziennej edukacyjnej pracy. Poznamy przykłady modelowych szkół w zmianie, przeanalizujemy filozofię ich działania.


DLA KOGO?

dla Dyrektorów
dla wicedyrektorów szkół
dla liderów edukacyjnych
dla nauczycieli
Oktawia Gorzeńska

PRELEGENT

Oktawia Gorzeńska


Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora Ministerstwa Rozwoju, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego oraz Laboratorium Zmiany.
Współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji, a także bloga www.laboratoriumzmiany.com Wspiera nauczycieli, dyrektorów oraz samorządy w procesie tworzenia i wdrażania strategii edukacyjnej zmiany, w tym w obszarze cyfryzacji.

Finansowanie UE

Aktualności

Zobacz wszystkie

Podstrony

Trwa wyszukiwanie...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.