Edu4FUTURE Introduction jest pierwszym w subregionie tarnowskim projektem ukierunkowanym na rozwój kompetencji i umiejętności środowiska start-upowego, a także na promowanie postaw przedsiębiorczych oraz tzw. przełomowych technologii cyfrowych (np. sztuczna inteligencja, VR/AR/MR, druk 3D, chmura obliczeniowa, Big Data).
Dzięki udziałowi w warsztatach ich uczestnicy nabędą wiedzę dotyczącą praktycznych aspektów zastosowań technologii w przemyśle kreatywnym, wzmocnią swoją postawę przedsiębiorczości oraz uzyskają nowe umiejętności związane z wykorzystaniem technologii do realizacji konkretnych zadań.
ZAPRASZAMY:
- uczniów
- studentów
- młodych przedsiębiorców
a także wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego, którzy są zainteresowani nabyciem nowych kompetencji cyfrowych kreujących nowe start-upy.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Webinar
Jak zbudować i rozwijać z sukcesem start-up cyfrowy?
20 lipca 2023, godzina 17:00 -18:30
W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzieli się:
- Na czym polega specyfika budowania startupu bazującego na technologiach cyfrowych?
- Jakie są punkty krytyczne w jego rozwoju?
- Jakie są modele przychodowe startupu?
- Jak wygląda mapa źródeł i praktykę finansowania oraz uwarunkowania prawne?
Webinarium poprowadzili:
- Dr Albert Tomaszewski, Szkoła Główna Handlowa https://www.tomaszewski.edu.pl/
- Karolina Wilk-Tryjanowska, mentorka i inwestorka w startupach https://www.linkedin.com/in/karolina-wilk-tryjanowska/
JEŚLI CHCESZ OBEJRZEĆ NAGRANIE Z WEBINARIUM KLIKNIJ W FORMULARZ
Warsztaty
W ramach projektu zostanie zorganizowanych 5 warsztatów 4 godzinnych na temat praktycznych zastosowań przełomowych technologii cyfrowych w różnorodnych branżach przemysłu kreatywnego.
TERMINY PLANOWANYCH WARSZTATÓW
21 września 2023 r.
Technologia druku 3D w dzialalności przedsiębiorstwa
RAMOWY PROGRAM WARSZTATU
- wprowadzenie w świat druku3D, historia, prawa patentowe, teraźniejszość i przyszłość
- wprowadzenie w modelowanie 3D, w tym zapoznanie się z kilkoma programami i technikami modyfikacji i tworzenia projektów 3D
- prezentacja zastosowań FDM/FFF w konkretnych rozwiązaniach, produktach i usługach, wprowadzenie w możliwości i ograniczenia FDM/FFF
- zapoznanie się z projektowaniem pod konkretną metodę wytwarzania, czyli technologię druku3D FDM
- ćwiczenie: export/import modelu do programu obsługującego drukarkę i przygotowanie do druku (zapoznanie się z opcjami oprogramowania, które zamienia cyfrowy model w fizyczny przedmiot)
- ćwiczenie: „wszechświat rzeczy" różne sposoby na zdobywanie dostępnych publicznie modeli 3D
- sesja pytań i odpowiedzi.
Po ukończeniu warsztatu, uczestnicy powinni:
- umieć samodzielnie obsługiwać drukarki 3D
- umieć w podstawowym zakresie przygotować model 3D do wydruku
- mieć wiedzę na temat metod diagnozowania problemów w pracy z drukarką 3D FDM
- posiadać wiedzę dotyczącą procesu przygotowania i wytwarzania w technologii druku3D FDM
PROWADZĄCY
Robert Wciseł
Absolwent Politechniki Lubelskiej. Zawodowo działający w obszarach ICT, Cloud Computing oraz Rapid Prototyping w tym Druku 3D. Od 2013 roku prowadzi działania R&D, inżynieryjne oraz edukacyjne związane z OpenSource, Szybkim Prototypowaniem i Drukiem 3D. Prowadził szkolenia i warsztaty z Druku 3D dla wielu organizacji otoczenia biznesu. Lider zespołu, który zwyciężył w projekcie MediaLab Lublin Battle. Członek TGR: Inteligentna i zrównoważona gospodarka, formułującej kierunki rozwoju dla Strategii miasta Lublin 2030. Po godzinach pasjonat "Maker movement", aktywnie wspierający tego typu działania.
Marcin Wolski
Informatyk, przedsiębiorca, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze i wdrożeniach IT; doświadczony edukator (narzędzia biurowe, praca w chmurze, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, robotyka, programowanie, druk 3D, sztuczna inteligencja). Ekspert w projektach finansowanych ze środków UE, współautor programu dla nauczycieli zawodu kierunków IT w ramach projektu „E-warsztat - doskonalenie nauczycieli zawodu kierunków IT”. Założyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania). Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2019 i 2022 r.
ZGŁOSZENIA
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy małopolską młodzież, studentów, przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą w Małopolsce. Liczba uczestników jest ograniczona.
Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów.
5 października 2023 r.
BOTY NA START! Podstawy programowania robotów
RAMOWY PROGRAM WARSZTATU
- Wprowadzenie w historię i rozwój robotyki przemysłowej.
- Wprowadzenie do programowania robotów przemysłowych Kawasaki.
- Konstruowanie i programowanie robotów robosumo, zawody grupowe.
Po ukończeniu warsztatu, uczestnicy powinni:
- umieć samodzielnie programować roboty przemysłowe.
- mieć wiedzę na temat historii robotyki, przemysłu 4.0 technologii używanych w robotyce.
- umieć w podstawowym zakresie zbudować i zaprogramować robota do zawodów robosumo.
PROWADZĄCY
Sylwester Paterek, absolwent AGH w Krakowie. Przedsiębiorca, programista systemów wbudowanych, specjalista do spraw programowania robotów przemysłowych KUKA, YASKAWA, MITSUBISHI. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w kierunkach Technik Mechatronik, Technik Informatyk, Technik Programista oraz Technik Robotyk. Trener drużyny robotyków w ramach Akademii Leonardo. Autor podstawy programowej dla kierunku Technik Robotyk, również autor zadań egzaminacyjnych dla tego kierunku.
Konrad Słupski, absolwent AGH w Krakowie. Nauczyciel języka niemieckiego oraz przedmiotów zawodowych w kierunkach Technik Mechatronik, oraz Technik Robotyk. Specjalista do spraw programowania robotów przemysłowych KUKA. Autor podstawy programowej dla kierunku Technik Robotyk, również autor zadań egzaminacyjnych dla tego kierunku. Projektant części maszynowych oraz linii produkcyjnych w środowiskach wspomagania komputerowego 3D (Catia, Solidworks, Soliddge, AutoCAd)
Mariusz Wojciechowski, absolwent Politechniki Krakowskiej i Politechniki. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w kierunkach Technik Mechatronik i Technik Robotyk. Autor podstawy programowej dla kierunku Technik Robotyk, również autor zadań egzaminacyjnych dla tego kierunku. Egzaminator egzaminu zawodowego w kwalifikacjach elektrycznych, elektronicznych i mechatronicznych.
ZGŁOSZENIA
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy małopolską młodzież, studentów, przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą w Małopolsce. Liczba uczestników jest ograniczona.
Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów.
26 października 2023 - Sztuczna inteligencja
Prowadzenie: Robert Turski, Marcin Wolski - Edukacja 3.0. Puławy
15 listopada 2023 - Internet rzeczy
Prowadzenie: Remigiusz Wiśniewski - Willow Consulting
16 listopada 2023 - VR/AR
Prowadzenie: Robert Turski, Marcin Wolski - Edukacja 3.0. Puławy
POBIERZ BROSZURĘ
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń
14 628 42 10, 14 688 80 12
lub napisz:
biuro@mwi.pl